H-CLIMBING TEAM Pardubice

Český pohár

Choceň

Mistrovství české republiky
CHOCEŇ
10. října 2009
       Mistrovství české republiky 2009 v lezení na obtížnost mládeže se konalo 10. října na horolezecké stěně v Chocni. Tato krásná velká stěna slibuje vždy krásné závody. Tým stavitelů v čele s bratry Stráníkovými připravil nádherné silové cesty, na kterých si nemohl nikdo stěžovat že by byl malý nebo velký.

       Do bojů o mistrovské tituly za náš tým zasáhli Roman, Majkee, Kuba, Ančí, Aleš a Áďa.

       Roman nedokázal obhájit loňské prvenství a nebyl se svým  krásným 2. místem moc spokojený.My mu však gratukujeme.

       Majkee
odjížděl do Chocně s ambicemi na mistrovský titul. Letošní výsledky tomu napovídali. Ale realita byla úplně jiná. Po dvou hrubých chybách v první kvalifikaci a ve finále, které vidím v nesoustředění se na závod a snad i v podcenění cest byl sezazen až na 5. místo což je nejen pro Marka sklamáním. Doufám, že se z této lekce poučí a příští rok mákne.

       Ančí krásně zabojovala a přes dlouhatánskou tréninkovou přestávkou způsobenou zdravotními komplikacemi dokázala vybojovat 9. místo.

       Áďa dokázala Aničce dobře konkurovat a ve druhé kvalifikačce dokonce Ančí přelezla. V konečném součtu obsadila krásné 10.místo.

       Matěj se začíná na soutěžích zabydlovat, což je velice dobře. Zalezl krásně obě  těžké kvalifikačky. V celkovém součtu mu to vyneslo pěkné 10. místo.  

       Alešovi
se tentokrát nedařilo a vybojoval 16. místo.

       Co říci závěrem. Doufám, že si naši závodníci a jejich rodiče (trenéři) uvědomí, že bez pořádného tréninku se závodit nedá. Podceňovat závody ani soupeře se nevyplácí. Krása sportu je v tom, že i outsider múže překvapit a z chyb soupeřů vytěžit krásný výsledek.

       Na druhou stranu každý může udělat chybu nebo mít špatný den. Nikdo neví kdy si to zrovna vybere. Důležité je, aby se tomu každý snažil zabránit a pokud možno vyvaroval se stejných chyb.

       Tento závod byl zároveň čtvrtým závodem, započítávaným do českého poháru, který vrcholí 20. prosince ve Svitavách. Zde budou Roman a Majkee útočit na první místa v celkovém pořadí. Takže držíme palce.


Kompletní výsledky holky a kluci.              fotkyŽádné komentáře