H-CLIMBING TEAM Pardubice

Český pohár

Hořice

HOŘICE
4. dubna 2009
   
     V sobotu 4. dubna 2009 odstartoval další ročník českého poháru mládeže v lezení na obtížnost. První kolo připravil na své krásné stěně horolezecký oddíl Hořice.

     Na sedmi krásných cestách závodilo celkem 72 lezců. Kvalifikační cesty nebyly až tolik těžké, a tak byla vidět spousta TOPů. Naopak finálové cesty byly hodně silové a rozdělily závodníky podle aktuální výkonosti. Pouze v kategoriích D-dívky, D-chlapci a C-chlapci muselo o vítězi rozhodnout SUPERFINÁLE.

     Protože Roman léčí operovaný palec na noze, reprezentoval náš oddíl pouze Majkee. A jak že dopadl?

     Do první kvalifikační cestry nastoupil hodně nervózní (což u něho není obvyklé) a bylo to na jeho technice dost znát. Po prvním TOPu se však uklidnil a vyrazil za výborným výsledkem. Obě kvalifikační cesty topovalo pět lezců ze třinácti a do finále postopilo 8 závodníků. Finálová cesta byla hodně silová a téměř všichni skončili v první polovině. Pouze dva lezci dokázali přelést celou cestu a uchopit topový chyt. Majkee a slovenský závodník Tomáš Plevko ze Žiliny. O celkovém vítězi tak muselo rozhodnout SUPERFINÁLE.

     Po losu začal
Majkee. Po přelezu třech hodně silových částí, ve kterých si vylámala zuby i většina lezců kategorie A a B, nastoupil do dlouhého převisu. Tady předvedl krásné dlouhé kroky. Když dolezl až do stropu, měl už tak nateklo, že nebyl schopen udržet oblý, pátý chyt od topu a za bouřlivého aplauzu uletěl.
     Slovenský závodník si s první částí poradil stejně jako Majkee, ale převis byl nad jeho síly.

     Takže Majkee vybojoval v Hořicích 1. místo.

Kompletní výsledky holky a kluci.              fotky

Žádné komentáře