H-CLIMBING TEAM Pardubice

Oddílové INFO

čištění chytů


Čištění chytů
      

       O víkendu 12. až 14. června 2009 proběhla akce čištění chytů na stěně H-centra. Podle plánu jsme se sešli v pátek navečer na stěně, a postupně začali sundávat chyty z jednotlivých cest. Vrhli jsme se na to s vervou sobě vlastní a k našemu velikému překvapení nebylo v jedenáct večer co sundávat. Původně jsme si mysleli, že budeme odšroubovávat chyty ještě v sobotu dopoledne.

       Krásné sobotní ráno v devět hodin jsme se srazili za Léžovou firmou v Medle, trošičku pošíbovali auta na parkáči, aby bylo dost placu na ty šutry, poladili H2O a 220 voltíků a připojili dvě TURBO stříkačky.
 
       S úderem třicáté minuty po deváté hodině to mohlo vypuknout. Z velké červené dodávky jsme hrnuli zadními vraty zaprasené chyty na připravené rošty, kde se jich ujali zkušení stříkači Mířa a Léža a Léžův držák Malinda. No co vám budu říkat, jedinej chyt nezůstal suchej. Předseda se synem (Romčou) nasadili takové tempo s vykládáním chytů, že stříkači byli spocení a museli se navzájem chladit. Každému chytu byla věnována speciální péče. Po namočení následovalo předmytí aktivní pěnou a tlakový oplach s následným nanesením vosku. Stejně jako na SHELLce. Po vydatné koupeli byl y chyty opatrně přenášeny na předem vyhřáté šalovací desky na slunném místě. Toho se ujala Markéta, Ála, Majkee, Lůca a Pavča. Malindův TAŤKA roztřídil všechny šrouby do kyblíků podle velikosti.
       Uřídit takový kolos není žádná sranda. Naštěstí jsme tam měli Matesa, který na nás dával pozor, a dohlížel, aby se lidi náhodou nesrazili.
       Jak chyty postupně osychaly, Předseda s Romčou je začali třídit podle barev a nakládat zpět do velké červené dodávky. Při nakládání byly všechny chyty zpočítány. Po naložení posledního chytu Předseda oznámil číslo 1986, zabouchl dveře a dal pokyn k ústupu.

      Kolem šesté hodiny odpolední bylo hotovo. Uklidili jsme sušící desky a rošty, Lůca, Ála a Majkee opláchli magnézium z parkoviště do kanálu a umyli auta všech přítomných zájemců.

       Byli jsme překvapeni jak jsme si mákli. Původně jsme počítali, že ještě v sobotu dopoledne budeme sunávat chyty ze stěny a navážet je na mytí, a že mýt budeme ještě v neděli dopoledne.
       Je ale vidět, že jsme zkušená parta, která se umí k práci pořádně postavit a máknout.

       Na závěr musíme opravdu upřímně poděkovat všem, kteří se mytí chytů zúčastnili.

FOTKY

Žádné komentáře