H-CLIMBING TEAM Pardubice

Český pohár

Nový Bor

Pohárový víkend

NOVÝ BOR

       První květnový víkend nebylo počasí žádná sláva, a tak nám vůbec nevadilo, že jsme ho celý ztrávili ve sportovní hale TJ Jiskra Nový Bor, kde odstartoval letošní ročník českého poháru mládeže.

OBTÍŽNOST

       byla na programu v sobotu 1. května. Strašně mě překvapila nízká účast závodníků. Celkem závodilo ""pouze"" 68 závodníků (39 kluků a 29 děvčat). Nevím jestli všichni slavili Svátek práce, nebo se jim peostě nechtělo jet takovou dálku.

       Z Pardubic tentokrát vyrazili Roman a Majkee povinně a dále Ančí a Áďa. Plšouni se omluvili a ztrávili víkend na skalách v germánii, Aleš bojoval s chorobou a Kuba pálil čarodějnice.

!!Jenom připomínám, že nejlepší trénink jsou závody!!

       Po čekání na předlezce se závody rozjeli s třičtvrtě hodinovým zpožděním. Nakonec jsme byli rádi, že závodilo tak málo závodníků, protože vyhlášení skončilo až po šesté hodině.

       Cesty však stály za to. Krásné silové pasáže s dlouhými nátahy a místy i skoky přecházeli do dlouhých madlovatých stropů, takže si všichni lezení užívali a každý si přišel na své.

Áďa neměla svůj den. nepovedl se jí hned nástup do první kvalifikačky a výlez přes hranu byl nad její síly. Druhá cesta byla maličko lepší, ale technický krok před půlkou jí taky nesedl čímž se jí cesta do finále uzavřela a musela se spokojit s pátým místem (ze sedmi lezkyň).

Ančí si vedla v první cestě mnohem lépe. Přes hranu se v pohodě dostala, ale silová pasáž před koncem byla nad její síly. Ve druhé cestě udělala chybu na začátku cesty, kde uspěchala technický krok, a místo aby pořádně postavila nohu, tak skočila, a to byla chyba. Na finále jí to ale stačilo. Ve finále skončila stejně jako před ní třetí soupeřka na dlouhém přesahu, a tak si odvezla čtvrté místo.

Majkee spolu se svým výborným kamarádem Tomášem Plevkem ze žiliny dokázali jako jediní topovat obě kvalifikační cesty. Myslím sim, že se letos budou v českém poháru prát pouze mezi sebou. Ve finále Majkee dolezl až pod strop, kde uspěchal nástup do stropu a špatně postavená noha mu připomněla co je to gravitace. Skončil čtyři chyty před topem na druhém místě.

Roman dokázal stejně jako ostatní tři finalisté topovat obě kvalifikačky, a tak bylo finále vlastně samostatným závodem, ve kterém Roman ostatním utekl hned na startu jako "Usain Bolt" a celkem pohodě si dolezl pro TOP i ve finále a zaslouženě zvítězil. Zbytek kluků skončil na naprosto stejném spoďáku na začátku stropu.

       První, na účast hodně slabé, kolo je tedy za námi a uvidíme příští neděli, kolik závodníků bude bojovat na nádherné stěně v Bystřici nad Pernštejnem.

Kompletní výsledky holky a kluci.            fotky

 RYCHLOST

       Následovala hned druhý den v neděli druhého května. Když jsem psal, že mne překvapila malá účast na obtížnost, tak na rychlosti to byla "naprostá fraška". Nevím, jestli se vyplatí pořádat závody pro 33 lezců (18 kluků a 15 holek). Je vidět, že rychlost v oblibě mnoho lezců nemá.

       Majkeeho, který zůstal pouze z tréninkových důvodů před Arcem a Petzenem doplnil Kuba Šenkýř, který přijel z čarodějnic naprosto v pořádku a neohořelý.

       Na obou klucích bylo hned od začátku vidět, že se rychlosti nevěnují, ale ve slabé konkurenci to na pardubické finále stačilo. V něm Majkee zvítězil a Kuba obsadil druhé místo.

      

Kompletní výsledky holky a kluci.            fotky
       
 

         

Žádné komentáře