H-CLIMBING TEAM Pardubice

Samostatné závody

Arco

Rock Junior

ARCO 2010


            První červnový víkend byl ve znamení mezinárodních závodů. Jedním byl Rock Junior v italském ARCU, druhým potom European Youth Series (evropský pohár) v rakouském IMSTU.
            Do Arca vyrazila dvojice našich borců Jakub na své premiérové mezinárodní závody a Majkee, který už nějaké zkušenosti má.
            Do malebného městečka Arco nedaleko jezera Lago di Garda jsme dorazili po osm a půl hodinové jízdě v pátek v podvečer. Rozbalili jsme stan, ubytovali se v ZOO campu a vyrazili na kukačku do „města“. Prolezli jsme téměř všechny lezecké shopy a dívali se, co je nového. Samozřejmě jsme si dali výbornou italskou zmrzku.
            V sobotu ráno jsme se došli zaregistrovat, a tím odstartoval víkendový kolotoč závodu. Jako první lezli kluci RYCHLOST, po obědě byl na programu BOULDERING a v podvečer se odlezlo první kolo OBTÍŽNOSTI. V neděli dopoledne se lezlo závěrečné druhé kolo obtížnosti, čímž skončil celý závod Rock Junior 2010. Celá organizace byla jako vždy vlažná, nic nebylo problém prostě po Italsku. Obrovským překvapením byla návštěva jednoho z nejlepších lezců světa Chrise Sharmy. Zjistili jsme, že je to opravdu „skvělej týpek“. S každým se bavil, rozdával podpisy (na cokoliv) a každý se s ním mohl vyfotit.
            Jakub přijel vyzkoušet a podívat se, co to vlastně jsou mezinárodní závody. V rychlosti bezezbytku využil své dravosti a „zbrklosti“, která je mu v obtížnosti spíše přítěží a vybojoval nádherné 6. místo.
boulderech zjistil, co to jsou pořádně postavené bouldery, kolik je na ně potřeba síly a hlavně přemýšlení k jejich vyřešení. Ze šesti boulderových problémů dokázal vyřešit pouze jeden a v jednom dosáhl na zónu, a tak obsadil 19. místo.
obtížnosti si vedl celkem dobře. Po sobotní  první cestě, kde nedokázal udržet těžkou oblinu zhruba v polovině cesty, nastoupil v neděli do druhé cesty. Začátek mu celkem sedl, ale prostřední silová část s dlouhým krokem, kde bylo potřeba zafixovat levou ruku, nezvládl a obsadil tak 12. místo.
V celkovém součtu všech disciplín obsadil Jakub nádherné 12. místo z 28 závodníků v kategorii, a myslím si, že může být spokojený. V této kategorii bude soutěžit ještě příští rok, kdy mu odpadne spousta starších chrtů. Navíc Jakub dokázal nasbírat spoustu dárečků a cen do narozeninových soutěží.
            Majkee již závody v Arcu zná z loňského roku, kde obsadil celkové 9. místo. Letos se přijel pokusit toto umístění trošičku vylepšit.
rychlostí opět nepočítal, protože se jí nijak nevěnuje a tak ho 11. místo (loni 14. místo) celkem mile překvapilo. S lezením na rychlost to ale nemá moc společného.
Po loňských supertěžkých boulderech Majkee věděl, do čeho jde. Ani letos pořadatelé nepolevili a připravili nádherné technické problémy. Ze šesti Majkee topoval dva a na čtyřech zbylých zalezl zóny a obsadil 9. místo (loni 19. místo). Osobně si myslím, že měl na to, aby topoval čtyři bouldery, což ho lehce mrzelo (jeden ho mrzel moc).
V první cestě obtížnosti předvedl skvělý výkon. Neudržel až malou škrabku při výlezu přes hranu před závěrečnou pasáží a do druhé cesty postoupil s děleného třetího místa. Ve druhé technické cestě lezl také hezky. Opět skončil na přelezu přes hranu na malém hadovi, ze kterého se nedokázal zvednout a ulítl. Mě osobně trošičku zklamal, protože více nebojoval a ulítl hned. To je ale jen můj pocit. V cestě byl on a jen on musí vědět, jestli to šlo nebo ne. Po pátém místě ve druhé cestě tak Majkee obsadil stejně jako loni 4. místo.
V celkovém součtu pak Majkee obsadil skvělé 6. místo z 28 závodníků.
 
            Oba kluky musím moc pochválit za výbornou reprezentaci oddílu a věřím, že tyto výkony zopakují nebo i vylepší za necelý měsíc v rakouském Petzenu na dalším ročníku nádherných závodů Petzen Climbing Trophy 2010.
 
            Celkové výsledky všech kategorií      fotky
Poslední komentáře
10.06.2010 21:31:33: Dik za skvelý report ze zavodu martin