H-CLIMBING TEAM Pardubice

Tendon CUP čechy

Újezd

ÚJEZD NAD LESY
13. dubna 2010


       Tohle úterý využili všichni možnosti ulít se ze školy a vyrazili do Újezda nad lesy, kde se na místní stěně konalo druhé kolo českého Tendon CUPu.

       Z Medle vyrazili Ančí, Áďa a Aleš a z Pardubic využili autobusu Plšoun TOUR Matěj, Kuba, Jakub a Majkee. Malí borci zůstali tentokrát doma. Víťa kvůli nemoci a Davča nechtěl lést s prckama, kde nakonec všichni budou první.

       Újezdská stěna doznala velkých změn k lepšímu. Mají tu krásný výlez z převisu do rovné stěny, na kterém zjisitlo mnoho lezců, kde mají rezervy.
      
       Mirek Kurka a jeho tým připravili celkem devět cest na kterých bojovalo neuvěřitelných 140 lezců. Jako každý rok byly kvalifikační cesty dost lehké, takže si všichni pěkně zalezli, viděli jsme spoustu TOPů. I přes obrovský počet závodníků byly kvalifikačky odlezeny před jednou hodinou, což bylo výborné.

       Finálové cesty ovšem tolik neutíkali, protože všechny finálovky byly postaveny ve stejném sektoru a nemohli se tak lést současně.

      Obrovským nedostatkem těchto závodů však byly, teada vlastně nebyly průběžné výsledky. Zřejmě se organizátorům zdálo tisíc korun za zapůjčení programu strašně moc, a tak se s tím raději mořili ručně. Vůbec nestíhali vyvěšovat výsledky po jednotlivých kolech, a tak nikdo nevěděl jak na tom je.

       První výsledky se na tabuli objevily až po odlezení všech kvalifikací, což musíte uznat že, je "tragédie". Ale na to, že celý závod připravili dva dospělí,  pár dětí ze střední školy a pár deváťáků, musíme přiznat, že to měli zorganizované lépe než ve Vyškově.

       Konečně k výsledkům.

Áďa předvedla opět stabilní výkon. Kvalifikací prošla bez zaváhání a jenom malá chybička, v podobě kroku z chytu, ve finále ji připravila o vítězství a tak obsadila 2.  místo.

Ančí stejně jako Áďa s přehledem topovala obě kvalifikačky. Zastavila ji až obtížná stropní část u krápníku ve finálové cestě, která byla nad její síly, a tak po pěkném a klidném výkonu skončila na 6. místě.

Jakub konečně poznal hořkou chuť chybičky. Myslím to v dobrém, protože každá chyba je ponaučením, a tak čím dříve taková chyba přijde, tím lépe pro každého lezce. Pak už jen záleží, jak s tím každý naloží aby je neopakoval. Takže doufám, že už příště Jakub bude poslouchat rozhodčí při prohlídce finálové cesty, a obzvláště pasáže o zakázaných částech stěny nebo chytech. Jinak lezl Jakub jako vždy v pohodě a myslím, že by zřejmě vyhrál, ale odšlápnutí na hranu stropu ho stálo dvě místa, takže pěkné 3. místo. Doufám, že Jakub zaregistroval vítěze, protože lezl opravdu výborně a konečně je tady důstojný soupeř.

Aleš nedokázal topovat první kvalifikaci, kde skončil na posledním chytu před topem a to ho stálo finálovou účast, protože sebemenší chybička se na zdejších lehkých cestách nedala napravit. Druhou lezl pěkně, poradil si s výlezem přes hranu a klidně si dolezl pro top. Celkově mu to však stačilo na dělené 11. místo.

Matěj zalezl moc hezky obě kvalifikačky, které topoval. Jako finálovou cestu lezl levou převislou stranu s přechodem do stropu. Uspěchal však konec převislé části a technický krok do špatného chytu, který neudržel znamenal pád a konečné 7.místo.

Kuba topoval pouze první kvalifikačku. Ve druhé lezl pravou převislou hranu, kterou bez problému dolezl až do stropu.Tady však uspěchal přechod do stropu, kde pořádně nepostavil nohy, které mu při přešahu do dalšího chytu ulítly. Celkově mu to stačilo na 12. místo.

Majkee závodil opět mimo soutěž, a přijel si zatrénovat. Na zkoušku se přihlásil do nejstarší kategorie A, kde lezl s šestnáctiletými kluky. Dokázal topovat obě kvalifikačky, které nebyly zase tak těžké. Finálová cesta vedla přes břicha apotom kolem dokola celého stropu. Mejkee zdatně konkuroval všem klukům a ve stropě nechal téměř všechny za sebou a skončil na stejném chytu jako vítěz. Takže by obsadil dělené 1. místo.

       Opět musím všechny pochválit za výborné výkony. Nikdo nemůže být po předvedeném výkonu nespokojen se svým umístěním. Tentokrát je však obtížné hodnotit jednotlivé výkony, protože kvalifikační cesty byly opravdu jednoduché, takže výsledky dělala u většiny pouze finálová cesta, kde se případná chybička již nedala napravit. Ale i to je závod na který si musí každý zvyknout.

       Takže děkuji všem lezcům za reprezentaci oddílu a Mirkovi Kurkovi za zorganizování dalšího závodu, který přinesl každému nové zkušenosti do dalšího závodění.

Kompletní výsledky holky a kluci.            fotky

Žádné komentáře