H-CLIMBING TEAM Pardubice

Tendon CUP morava

Vyškov

VYŠKOV

20. března 2010

       První jarní sobotu se na vyškovské stěně konalo druhé kolo moravské části Tendon CUPu.

       Opět jsme vyrazili bojovat v hojném počtu a dost silné sestavě. Stálou dvojku dívek Áďu s Ančí doprovodila šestice kluků Vojta, Jakub, Aleš, Matěj, Kuba a mimo soutěž Majkee.

       Ve Vyškově mají opravdu pěknou stěnu, ale organizace těchto závodů byla opravdu „bída“. Poslední závodník dolezl lehce před sedmou a domů jsme vyjížděli před osmou (večer samozřejmě). Měli by se poučit s organizací na okolních stěnách, kam taky jezdí závodit. Jak už jsem ale mnohokrát říkal i psal, je lepší něco udělat nebo se alespoň pokusit než jenom kritizovat a pomlouvat.

      A tak se musíme hlavně My poučit z chyb ostatních a 19. června se pokusit ostatním ukázat, jak by to mělo vypadat.

       Musím se přiznat, tak po prvním prohlédnutí cest jsem byl celkem skeptický. Byly postaveny hodně silově a pět s dlouhými kroky, které zvýhodňují vyšší lezce. To je problém většiny závodů. Postupně si s tím většina lezců ale poradila a dlouhé nátahy mnohokrát fantasticky vyřešily za obrovské podpory publika. Takže musím poděkovat stavěčům za perfektní práci. Závodníci se rozřadili již v kvalifikacích a nemuselo přijít na řadu nijedno superfinále.

       Abychom se taky dostali k výsledkům. Musím strašně pochválit všechny naše borce za výkony, které předvedli.

Vojta udělal obrovský pokrok. Viděl jsem ho po dlouhé době a zíral, jak s naprostým přehledem topoval první kvalifikaci. Ve druhé se maličko zasekl před půlkou na technickém zdvihu z levé nohy, který byl nakonec nad jeho síly, ale bojoval a obsadil krásné 11. Místo.

Adélka zalezla celkem dobře. Řekl bych stabilní výkon. Jenom ve druhé kvalifikaci trošičku zaváhala, a to jí připravilo a lepší umístění. Ve finálovce mákla, ale stačilo to „jenom“ na pěkné 3. Místo.

Aleš překvapil asi nejvíc. Po výkonech, které předvádí na tréninku, jsem zíral, jestli v tom našem tričku neleze někdo jiný. Ve všech cestách lezl v klidu a dokázal ho přelést jenom Jakub, takže se na bedně postavil na 2. Místo.

Jakub leze naprosto v pohodě. Obě kvalifikace zalezl nejlépe a své soupeře s výrazným rozdílem přelézá. Jako jediný si poradil s celou technickou finálovou cestou a dolezl si pro další 1. místo. Domnívám se, že tahle sezóna je jeho, ale nechci nic zakřiknout. Chtělo by to zlepšit nohy a začít se srovnávat se staršími lezci, aby ho přechod do starší kategorie moc nepřekvapil.

Andulka se trápí. Je to strašná škoda. Silově na to má, technicky by to taky mohla dát, ale veliký problém je hlava. Na to se musíme zaměřit. Do každé cesty nastupuje už s tím, že něco pokazí a taťka ji zase „sjede“. Škoda, že nedokázala využít toho, že tady taťka nebyl, jako Aleš. Největší chyba přišla ve finále, kdy se Ančí zasekla za prvním presem, a bála se lézt dál, aby nespadla a „bez boje“ skončila na 8. místě.

Matěj leze moc dobře, ale podle mě mu chybí víc dravosti. Techniku má slušnou, maličko by to chtělo zesílit, ale na to je ještě dost času. Myslím si, že ve své kategorii má v pohodě na bednu. Ve finálové cestě ho zastavil technický přelez za hranu, kde ztratil drahocenný čas, ale zbytek cesty lezl opravdu dobře. Asi by si poradil i se stropem, ale tam ho už rozhodčí nepustili pro překročení časového limitu a obsadil tak 7. místo. Na to, že skoro měsíc netrénoval kvůli zarostlému nehtu, naprosto super výkon.

Kuba, nejstarší z rodu Plšounů je pohodář. Leze si pro zábavu, nemá potřebu se za něčím honit a nic ho nerozhodí. I na něm je ale vidět zlepšení. Je to prostě perfektní, když leze celá rodina a vzájemně se podporuje. Ve Vyškově zalezl slušný výkon, ale bylo tady hodně „chrtů“ a tak to stačilo na 12. místo.

Majkee jel do Vyškova potrénovat a poměřit síly před startem českého poháru. Startoval mimo soutěž ve starší kategorii B. Silové cesty mu celkem vyhovují, a tak neměl výraznější problémy s postupem do finále, kde předvedl super výkon a skončil na posledním chytu před topem na 3. místě. Dokázali ho přelést pouze dva lezci o tři roky starší a hlavu i více vyšší.

       Tak už víme, jakže to dopadlo, a můžeme se soustředit na další závod. Již tuto sobotu 27. března se bude bojovat na „hejnickém trámu“ v prvním závodě české části Tendon CUPu. Takže v úterý a ve čtvrtek ještě lehounce potrénujeme a v sobotu doufám přivezeme další cenné body do celkového hodnocení.

Kompletní výsledky holky a kluci.              fotky

 

Žádné komentáře